ДНЗ №16

Українські вечорниці

19 січ. 2022
Організація харчування
Зустріч з представниками батьківських громад груп.

17 груд. 2021
Свято Миколая
Лялькова вистава "Торбинка Миколая"

Права та обов'язки батьків

Пам’ятка для батьків

Шановні батьки! У ДНЗ «Сопілочка» діють правила, вимоги, які допомагають правильно організувати час перебування у ньому Ваших дітей. Запрошуємо Вас дотримуватися таких правил:

• Своєчасно приводити та забирати дитину з дошкільного закладу. Ранковий прийом дітей відбувається   з 5.45 до 6.50. Ввечері забирати  дитину необхідно до 17.45.
  • Батьки, або особи, що за їх дорученням приводять дитину в дошкільний заклад, повинні передати дитину особисто вихователю або тому працівникові ДНЗ, який приймає дітей в цей час. Неприпустимо залишати дитину одну у приймальній кімнаті групи.
  • Неприпустимо відправляти дитину до ДНЗ саму, без супроводу дорослого.
  • Приводити дитину в ДНЗ в чистому одязі, у взутті, що відповідає розміру ноги дитини та санітарно - гігієнічним вимогам.
  • Приводити в ДНЗ здорову дитину, повідомляти вихователя про її самопочуття вдома та незвичайні  випадки (падіння, ушкодження, скарги на погане самопочуття тощо).
  • Своєчасно повідомляти медичний персонал закладу про хворобу дитини та інші причини її відсутності в  ДНЗ за телефоном 5 – 15 – 00.
  • Якщо під час ранкового прийому в ДНЗ у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки   зобов’язані звернутися  до медичної сестри закладу за направленням на прийом до  лікаря дитячої поліклініки .
  • Батькам варто заздалегідь домовитися з вихователем щодо тих осіб, яким вони доручають забирати  дитину з дошкільного закладу. В окремих випадках таке доручення оформляється письмово.
  • Вихователь не має права віддавати дітей з дошкільного закладу неповнолітнім дітям, батькам  у   нетверезому стані.
  • Вносити плату за харчування до 20 числа кожного місяця.
  • Вихователь не несе відповідальності за збереження прикрас (сережки, хрестики тощо).
  • У разі виникнення  спірних або конфліктних ситуацій батьки повинні звернутися за            допомогою до завідувача або практичного психолога чи соціального педагога закладу.

Під час складання правил використано:

• Закон України «Про дошкільну освіту».
  • Положення про дошкільний навчальний заклад.
  • Інструкція з організації охорони життя і здоров’я дітей в дитячих дошкільних закладах.
  • Статут ДНЗ №16

ОБОВ'ЯЗКИ БАТЬКІВ:

Батьки (законні представники) зобов'язані:

• закласти основи інтелектуального, фізичного, етичного розвитку дитини в дитячому віці;
  • виконувати Статут ДНЗ в частині, що стосується їх прав і обов'язків;
  • своєчасно оплачувати утримання дитини в ДНЗ;
  • своєчасно повідомляти про можливу відсутність дитини;
  • сприяти ДНЗ у вихованні, навчанні і розвитку вихованця;
  • взаємодіяти з ДНЗ за всіма напрямами виховання і навчання дитини.
  • відвідувати загальні і групові збори.

ПРАВА БАТЬКІВ:

Батьки (законні представники) мають право:

• захищати законні права і інтереси дитини;
  • брати участь в роботі Конференції, ради ДНЗ, з правом дорадчого голосу в діяльності Педагогічної ради;
  • вносити пропозиції по поліпшенню роботи з дітьми, у тому числі організації додаткових (платних) освітніх і медичних послуг;
  • консультуватися з педагогічними працівниками ДНЗ за проблемою виховання і навчання.
  • надавати допомогу і робити добровільні внески на реалізацію статутних завдань.
  • брати участь в суботниках.

ПОРЯДОК СТЯГУВАННЯ ПЛАТИ ЗА ХАРЧУВАННЯ ДИТИНИ В ДИТЯЧОМУ САДКУ:

• Оплата батьками (законними представниками) харчування дитини в ДНЗ за поточний місяць здійснюється у вигляді передоплати не пізніше 20 числа попереднього місяця шляхом безготівкових перерахувань (у відділенні любого банку).
  • Перерахунок плати за харчування дитини в разі його відсутності (хвороби) здійснюється в наступному місяці.
  • Батьки пред'являють документ про оплату вихователеві.
  • Пільгова оплата за д/с надається після подачі у бухгалтерію управління освіти підтверджуючих документів на пільгу. Перерахунок здійснюється з моменту подачі документів.

Нормативні документи, що визначають права та обов'язки батьків:

• Закон України про дошкільну освіту
  • Конвенція про права дитини
  • Закон України про охорону дитинства
  • Декларація прав дитини.